تاریخ 1402/04/12         ساعت 17:05:15     گروه خبری مقالات

با پیشرفت روز‌به‌روز صنعت نیاز به کنترل کننده‌های پیشرفته بوجود آمد. سامیار یک برنامه مانیتوریگ با قابلیت تعریف و اتصال دستگاه‌های مختلف است که وضعیت لحظه‌ای دستگاه‌ها و همچنین به روز‌رسانی فایل‌های دستگاه از مرکز را انجام میدهد.در واقع سامیار نیز یک برنامه مانیتورینگ با قابلیت تعریف و اتصال دستگاه‌های مختلف است که وضعیت لحظه‌ای دستگاه‌ها و همچنین به‌روزرسانی فایل‌های دستگاه از مرکز را انجام می‌دهد.
تصویر

چگونه نرم افزار سامیار صنعت بانکداری را متحول می کند.

با پیشرفت روز‌به‌روز صنعت نیاز به کنترل کننده‌های پیشرفته بوجود آمد. سامیار یک برنامه مانیتوریگ با قابلیت تعریف و اتصال دستگاه‌های مختلف است که وضعیت لحظه‌ای دستگاه‌ها و همچنین به روز‌رسانی فایل‌های دستگاه از مرکز را انجام میدهد. 

با خدمات مانیتورینگ، ما می توانیم از وضعیت لحظه‌ای سرور، سایت، شبکه و Uptime سرور و... با خبر بشویم. سیستم مانیتورینگ به شما کمک می ‌کند که به محض وجود مشکل، شما از آن با خبر بشوید و برای رفع آن اقدام کنید.  

این سیستم به معنای کنترل و نظارت بر عملکرد می‌باشد. می توان گفت مهمترین فاکتور تصمیم گیری برای آینده، آمار گذشته است، لذا برای اتخاذ بهترین تصمیمات نیاز به آمار دقیق و به روز دارید و این سامانه بسیار به روند مثبت فعالیت مجموعه کمک می‌نماید.  

در واقع سامیار نیز یک برنامه مانیتورینگ با قابلیت تعریف و اتصال دستگاه‌های مختلف است که وضعیت لحظه‌ای دستگاه‌ها و همچنین به‌روزرسانی فایل‌های دستگاه از مرکز را انجام می‌دهد. 

اگر هنوز متقاعد نشده اید، این چهار مزیت را بررسی کنید می توانید از آنها بهره مند شوید. 

4مزیت نرم افزار سامیار عبارتند از :

1-نمایش لحظه ای وضعیت دستگاه های تعریف شده در سیستم:

در بخش نمایش لحظه ای وضعیت دستگاه ها این امکان وجود دارد که به صورت برخط ویژگیهای مختلف دستگاه را بررسی کرد به عنوان مثال در مورد دستگاه کارت پرینتر میتوان میزان ریبون باقیمانه، نسخه SDK، نام دستگاه، شعبه ای که دستگاه در آن قرار داد، خطای هر دستگاه و فعال و یا غیر فعال بودن آن را مشاهده نمود. 

باتوجه به اینکه به صورت لحظه ای وضعیت دستگاه نمایش داده میشود به عنوان مثال چنانچه در دستگاه باز شود و یا هر خطای دیگری داشته باشد این پیام در ستون جزئیات نمایش داده خواهد شد. به این ترتیب در هر زمان امکان میتوان وضعیت دستگاه را مشاهده کرد. 

ازطرفی این قابلیت در این برنامه وجود دارد که دستگاه های مختلف را بتوان همزمان مانیتور کرد. برای این کار نیاز است تا در بخش تعریف دستگاه نوع دستگاه و ویژگیهای آن تعریف شود و SDK آن در برنامه تعریف شود در این صورت میتوان با انتخاب هر دستگاه ویژگیهای همان دستگاه را به صورت برخط مشاهده کرد. 

2-امکان تعریف دستگاه های مختلف:

در این قسمت امکان تعریف دستگاه بر اساس گروه و زیرگروه وجود دارد. پس از تعریف دستگاه با توجه به اینکه هر دستگاه میتواند ویژگیهای مختلفی داشته باشد این امکان فراهم شده که بتوان ویژگیهای منحصر بفرد هرکدام را به صورت داینامیک تعریف کرد. به عنوان مثال در خصوص دستگاه کارت پرینتر میتوان رمز قفل دستگاه را مثال زد. 

3-تعریف فرآیند های دستگاه و اتصال به کسب و کار:

یکی از چالش های مهم در مدیریت دستگاه های مختلف این است که هر دستگاه فرامین سخت افزاری مخصوص به خود را دارد که باید طی یک ترتیب خاصی فراخوانی شود. در برنامه سامیار برای حل این مشکل کافیست فرامین سخت افزاری در برنامه تعریف و SDK آن تعریف شود. سپس به راحتی بدون اینکه نیاز به نوشتن کد برنامه باشد میتوان فرآیند نحوه فراخوانی آنها را در سیستم تعریف کرد. پس از این مرحله میتوان API های مختلفی در سیستم تعریف کرد و بر روی آن فرآیند تعریف کرد و سپس با فرآیند دستگاه ارتباط برقرار کرد. 

4-به روز رسانی فایل های دستگاه از طریق پنل مرکزی:

یکی از مشکلاتی که این روزها بسیاری از شرکت ها با آن دست و پنجه نرم میکنند ارسال نیروی انسانی جهت به روز رسانی فایل های دستگاه در شعب مختلف در سراسر کشور است. از طرفی در حین به روز رسانی هم خطاهای انسانی در بیشتر مواقع باعث بروز مشکلاتن فراوانی خواهد شد. در برنامه سامیار نیازی به ارسال شخص به شعبه جهت به روز رسانی و اطلاع از آخرین نسخه کلاینت وجود ندارد و از طریق پنل مدیریتی این امکان فراهم شده تا با مشاهده دستگاه نصب شده در هرشعبه، درصورت نیاز عملیات به‌روز رسانی به صورت تک تک و یا دسته ای هم انجام شود. 

نتیجه گیری:

سامانه مانیتورینگ،‌ همانند قدرت بینایی است. در این مقاله به مزیت های این سامانه اشاره شده در تلاش هستیم طی مقالات آینده به ارائه راهکاری جدید جهت مانیتورینگ دستگاه های چاپ کارت بپردازیم. سامیار مستقل از سخت‌افزارهای مختلف امکان تعریف گروه و زیرگروه‌های مختلف را دارد. کما اینکه می‌توان یک گروه کارت پرینتر را با زیرگروه‌های سخت‌افزار مختلف تعریف کرد. در دنیای نرم افزار پایانی برای بهبود و ارتقا نمی باشد، بنابر این می توان نتیجه گرفت نرم افزار مانیتورینگ به عنوان یکی از نیازمندی های ضروری شناسایی شده است.