یارا کارت  

یارا کارت یک برنامه صدور کارت به صورت تکی و دسته ای است که قابلیت طراحی قالب کارت و چاپ بر روی کارت های PVC را دارد. به کمک این برنامه با اتصال به زیر ساخت بانکی به صورت آنلاین، اطلاعات کارت از سوئیچ بانکی دریافت و مقادیر دریافتی در ترک کارت ها ذخیره میشود. همچنین این قابلیت هم وجود دارد که بدون اتصال به زیرساخت و به صورت آفلاین اطلاعات کارت خام را در پایگاه داده خود ذخیره کرده و هنگام صدور از آن استفاده نماید.

ویژگیهای یاراکارت عبارتند از :

این برنامه دارای دو بخش است :

BackOffice

Front Office

امکانات بخش BackOffice

امکان مدیریت دستگاه ها

در این بخش امکان تعریف گروه و زیر گروه دستگاه به همراه مشخصات هر دستگاه وجود دارد. همچنین در این بخش مدیر سیستم قادر خواهد بود که با استفاده از تعریف فرامین سخت افزاری، فرآینده های کار با دستگاه را نیز تعریف کند. این قابلیت به صورت منحصر به فرد در در این برنامه توسط تیم نرم افزار مبنا کارت پیاده سازی شده است و پیاده سازی کد های سخت افزاری را به حداقل ممکن رسانده است.

امکان تعریف شعب و سرپرستی ها

در این بخش این امکان فراهم شده است تا شعب و سرپرستی های بانک ها به صورت درختی جهت تخصیص دستگاه و کارت های خام تعریف شود.

مدیریت کاربران

دراین بخش امکان تعریف کاربران به همراه نقش آنها و سطح دسترسی آنها وجود دارد.

مدیریت فرآیند

این بخش به صورت سیستمی است و فقط برای مدیر اصلی قابل دسترس است. در این بخش فرآیند های صدور کارت تعریف میشود و فرآیندی که نیاز باشد در صفحه اصلی در دسترس کاربر نهایی قرارگیرد تعریف و به روزرسانی خواهد شد.

مدیریت کارت ها

در این بخش امکان آپلود شماره کارت های خام در قالب فایل اکسل جهت استفاده در صدور کارت آفلاین فراهم شده است.

مدیریت الگو

در این بخش مدیر سیستم قادر خواهد بود تا الگوی کارت های مورد نظر خود را به ازای انواع کارت ها تعریف و ذخیره کند و هگام صدور کارت با مشاهده لیست این الگوها، کارت مورد نظر را با الگوی انتحابی چاپ نماید

مدیریت فایل

در این بخش امکانی فراهم شده تا فایل های کلی که کاربرنهایی به آنها نیاز دارد را آپلود کرده و کاربر در بخش دانلود فایل به آنها دسترسی داشته باشد.

امکانات بخش FrontOffice

فرآیندهای تعریف شده

در این بخش کاربر با لاگین به برنامه با توجه به سطح دسترسی تعیین شده فرآیند های مختلفی را مشاهده خواهد کرد که با اجرای هر فرآیند قادر به ارسال پارامترهای مورد نیاز به آن خواهد بود.

بخش گزارشات

در این بخش امکان مشاهده گزارشاتی از قبیل تعداد کارتها چاپ شده هر شعبه به تفکیک سریال دستگاه، مشاهده کارت های به خطا خورده و امکان صدور مجدد و یا ابطال آن در گزارش و چندین گزارش کاربردی دیگر وجود دارد.

بخش پیام ها

در این بخش امکانی فراهم شده تا کاربران بتوانند پیامی که همکاران ارسال کردند را مشاهده و یا برای آنها پیام داخلی ارسال نمایند.

بخش دانلود

در این بخش کاربر به فایل هایی که مدیر سیستم جهت دانلود در سایت قرار داده است دسترسی دارد.