امروزه هوش مصنوعی به عنوان یکی از فناوری های نوآورانه، تبدیل به یک ابزار کلیدی در حوزه صنعت بانکداری و به ویژه در حوزه چک بانکی شده است. با استفاده از تکنولوژی‌های مانند پردازش تصویر، شبکه‌های عصبی عمیق و یادگیری ماشینی، بانک‌ها قادر به اتخاذ رویکردهای هوش مصنوعی برای شناسایی و اصلاح خطاها در چک‌ها، تشخیص امضاها، و حتی تعیین اعتبار و تصدیق مشتریان هستند. این فناوری به بانک ها کمک می کند که عملکرد عملیات مالی را بهبود بخشیده و ریسک‌ها را کاهش دهند، همچنین باعث افزایش سرعت و دقت در پردازش اسناد می شود.

امروزه با توسعه کسب و کارهای چک محور و دریافت چک صیادی از مشتری نهایی ،شرکت ها اقدام به فروش گسترده محصولات خود به صورت قسطی کرده اند؛ با افزایش تعداد چک دریافتی این کسب و کارها از مشتریان خود و عهده گذاری این چک ها نزد بانک عامل مشکلات و دغدغه های خود را به همراه دارد؛ چرا که وارد کردن اطلاعات حجم عظیمی از چک های صیادی به صورت دستی و توسط انسان نه تنها هزینه و منابع انسانی زیادی را مصرف می کند بلکه خطای انسانی هم همواره به عنوان یکی از مشکلات اساسی بانک ها در ثبت اطلاعات چک به شمار می رود.

شرکت بازرگانی مبنا کارت آریا با توسعه راهکار های نرم افزاری و سخت افزاری در پی توسعه خدمات بانکی به مشتریان خود می باشد. در همین راستا با توسعه محصول راهکار جامع هوشمند چک به دنبال ارائه خدمات نوین به بانک ها و مشتریان بزرگ بانکی و شرکت ها در راستای چک است.

مزایای استفاده از چابک چک :

جذب منابع مالی:

با افزایش سرعت و دقت در ثبت اطلاعات چک این امکان فراهم می شود تا بانک امکان جذب منابع مالی بیش تری را از طریق این راهکار به دست آورد.

دقت:

یکی دیگر از مزایای راهکار هوشمند چک دقت آن در اسکن و استخراج اطلاعات چک های بانکی می باشد. دقت اطلاعات استخراج شده توسط راهکار هوشمند چک، ضریب دقت قابل توجه ای دارد .

سرعت:

راهکارجامع چک این قابلیت را دارد که حجم زیادی از چک های بانکی رو در کمترین زمان ممکن اسکن کرده و اطلاعات آن را با استفاده ازOCR استخراج کند.